Tydzień Unii Europejskiej

Od 9 do 13 maja 2016 r. w naszym przedszkolu trwać będzie Tydzień Unii Europejskiej. Nasze grupy przedszkolne będą wirtualnie odwiedzać kraje:

  • Groszki – Belgię,
  • Motylki – Finlandię,
  • Jeżyki – Bułgarię,
  • Biedronki – Grecję,
  • 0a – Czechy,
  • 0b – Holandię,
  • 0c – Chorwację.

Przez cały tydzień dzieci nauczą się podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku omawianego kraju. Zapoznają się z symbolami narodowymi kraju oraz wykonają flagę, a także makietę, na której będzie widniał najbardziej charakterystyczna budowla omawianego kraju. Posmakują potraw przygotowywanych wspólnie, poznają zabawy oraz bajki danego kraju. Całość zakończy gala państw na sali gimnastycznej. Dzieci ubrane w stroje charakterystyczne dla danego kraju wspólnie zaśpiewają piosenkę „Jestem Polakiem” – w ten sposób uczcimy przynależność Polski do Unii Europejskiej.

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH