KĄCIK CZYTELNICZY CET

Już 15.10.2019r o godzinie 16.30 zapraszamy Państwa wraz z dziećmi na wspólne czytanie niezwykłej książki Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”. Następnie zaprosimy Państwa na wspólne krótkie warsztaty prowadzone przez psychologa CET, dzięki którym poznacie Państwo lepiej swoje dzieci.

„Pamiętnik Blumki” to historia warszawskiego Domu Sierot prowadzonego przez Janusza Korczaka i Stefanię Wilczyńską, opowiedziana w niezwykły sposób.

Każdy z wychowanków ma swoją historię, swoje wady i zalety.
Dzieci szanują się nawzajem, a spory rozwiązują w Sądzie.

„Pamiętnik Blumki” to także opowieść o Januszu Korczaku i zbiór jego najważniejszych zasad dotyczących dzieci, zasad, które powinny być zasadami każdego człowieka. Doktor je szanowała, traktował je na równi
z dorosłymi, pozwalał im się bawić i mieć swoje sekrety.

“Bo pamiętnik jest po to, żeby nie zapomnieć”.

Choć w opowieści pada niewiele zdań, każde jest bardzo istotne, ponieważ przekazuje uniwersalne przesłanie płynące z nauki Korczaka. Również dorośli mogą sporo wynieść z tej lektury. Może czasem warto sobie przypomnieć że trzeba kochać dziecko, takim jakie ono jest?

 

Serdecznie zapraszamy. Prosimy o wpisywanie się na listę.

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH