Nowe nazwy grup 4-6 letnich

EGIPCJANIE

Wszyscy znamy egipskie piramidy w Gizie i Sfinksa pyszniącego się u ich stóp. Nieobce są nam sarkofagi i mumie oraz opowieści o klątwach zamkniętych w wiekowych grobowcach. O czym myślimy, patrząc na biżuterię, która przetrwała do naszych czasów – na rozbudowane naszyjniki, pierścienie czy skarabeusze? Dla większości z nas to tylko ozdoby, choć dla swoich właścicieli znaczyły przecież wiele więcej.

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że od dnia 1 września grupa Badaczy zmienia swoją nazwę na Egipcjanie, a nadchodzący rok szkolny upłynie nam nad rozszyfrowywaniem tajemnic tej cudownej cywilizacji.

SŁOWIANIE

Dawno, dawno temu istniał lud żyjący w zgodzie z przyrodą i jej cyklami, szanujący przybyszy z nieznanych krajów, uczciwy, ceniący wolność, któremu pojęcie władzy było obce. To nie bajka, lecz krótka charakterystyka dawnych Słowian.

Jako naród- starożytni i wczesnośredniowieczni Słowianie byli podobni do bohaterów z komiksu o Asteriksie i Obeliksie. Czy faktycznie tak było? Jak żyli nasi przodkowie? Co jedli i jakie święta obchodzili?

Na wszystkie te i inne pytania postara się odpowiedzieć nasza grupa w obecnym roku szkolnym.

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że od 1 września grupa Poszukiwaczy zmienia swoją nazwę na Słowianie. W nadchodzącym roku szkolnym będziemy dreptać śladami tej niezwykłej cywilizacji.

HEROSI

Mityczni herosi fascynują i budzą zainteresowanie swymi zdolnościami, sprytem, jak i siłą. Zarówno w mitologii greckiej, jak i rzymskiej, można odnaleźć niezwykłych bohaterów, takich jak: Perseusz, Achilles czy owiany sławą Herakles.

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że już od 1 września nasz grupa zmienia swą nazwę  z Odkrywców na Herosów. Mamy nadzieję, że siła, odwaga i  szczęście będą nam towarzyszyły przez cały rok szkolny, a odkrywanie dziejów naszych przodków będzie wspaniałą podróżą.

WIKINGOWIE

Jarl, walkiria, tapiseria czy ting. To tylko nieliczne pojęcia spośród bogatej mitologii tzw. ludów północy, czyli wikingów.

Jak wyglądało życie codzienne wikingów w dawnych czasach? Czy ich dzieci chodziły do szkoły? Czym zajmowali się dorośli wikingowie? A kim był Swen Widłobrody?

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że grupa Tropiciele od dnia 1 września staje się grupą dzielnych, silnych i sprytnych Wikingów.

ARGONAUCI

Wyprawa Jazona po złote runo budziła zainteresowania historyków przez tysiąclecia. W trakcie swojej podróży śmiałkowie-  Argonauci -napotkali wiele wspaniałych i interesujących przygód. Z każdej płynie pewien morał i przekaz.

Kim byli Argonauci? Czym było złote runo? O jakich przygodach mowa? Na wszystkie te
i inne pytania postara się odpowiedzieć nasza grupa w obecnym roku szkolnym.

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że grupa Bystrzaki od 1 września staje się grupą mitycznych Argonautów, która przez cały rok szkolny będzie odkrywała piękno historii.

Add your thoughts