Projekty Edukacyjne

"Uczymy Dzieci Programować"

Uczymy dzieci programować to program edukacyjny, który jest dla dzieci źródłem radości: otwiera umysły, rozwija umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształci wyobraźnię i kreatywność dzieci. Dzieci działają w grupie, dzięki czemu rozwijają swoje kompetencje społeczne. Wykonując różne zadania czują się zauważane i wzrasta ich poczucie własnej wartości. Same zalety 🙂

Przyjacielem Bądź

Głównym celem programu jest tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych. Poszczególne zadania realizowane są w trzech wymiarach – ja, ty, my. Ja – jaki jestem? Ty – jak budować pozytywne relacje z kolegą lub koleżanką. My – uświadomienie dzieciom, że funkcjonują w grupie i społeczeństwie. Program ten przede wszystkim integruje grupę oraz rozwija pozytywne wzorce zachowań.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom –Kampania mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom.  Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Optymistyczne Przedszkole

Główną ideą programu jest przesłanie autorek: „Wierzymy, że nasze dzieci mogą stać się wspaniałymi ludźmi, niezależnymi, prawymi, szlachetnymi. Że będą zdolne do współpracy, uprzejme, szczere i współczujące. Że ich życie będzie bogate wewnętrznie. Wierzymy, że będą potrafiły dbać o swoje prawa, bronić własnych przekonań i otwarcie słuchać głosów innych ludzi. Że będą optymistami.”

"Dobre Przedszkole"

Sieciaki PL

Sieciaki.pl to serwis edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku 9-11 lat. Celem projektu jest edukacja najmłodszych internautów na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Serwis zawiera kompendium wiedzy o tym, jak należy korzystać z internetu, by unikać sytuacji niebezpiecznych, oraz co robić w sytuacji zagrożenia online. W serwisie znajduje się szereg materiałów multimedialnych, które zachęcają użytkowników do zdobywania wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.

Współpraca ze Środowiskiem Lokalnym

Kuchcikowo