Przedszkolak śladami przeszłości

Dwujęzyczne Przedszkole CET wdraża innowację pedagogiczna „Przedszkolak śladami przeszłości” 

Wierzymy, że historia to fascynująca podróż przez którą chcemy przeprowadzić naszych przedszkolaków. Prowadzone zajęcia będą miały charakter interdyscyplinarny i będą  nawiązaniem do historii sztuki, archeologii czy historii regionalnej.

Aby rozbudzić zainteresowanie historią czy kulturą naszego regionu postaramy się wprowadzić naszych przedszkolaków w świat niemal baśniowy, by potem harmonijnie przenieść ich do czasów współczesnych, ukazując nie tylko budowle i pozostałe pamiątki przeszłości, ale również ten czar, który pozostał w komnatach zamku, urok rodzinnych wieczorów w prostej chłopskiej chacie oraz trud życia przy świecy, lampie naftowej, bez wody i centralnego ogrzewania.

Nowością będą również nowe nazwy grup, które towarzyszyć nam będą w pięknie odkrywania naszych dziejów.

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH