Szpital Pluszowego Misia

1 października serdecznie zapraszamy na spotkanie grup cztreroletnich i zerówek ze studentami Akademii Medycznej w ramach akcji “Szpital Pluszowego Misia”, którzy wcielą się w rolę lekarzy. Prosimy, aby każde dziecko miało w tym dniu maskotkę. Poprzez zabawę dzieci dowiedzą się na czym polegają poszczególne badania takie jak USG czy EKG i czy są bolesne.  Bardzo często można spotkać się w przychodni czy szpitalu z płaczącymi dziećmi, które wręcz uciekają z gabinetów. Nie można się temu dziwić, w końcu każdy boi się tego czego nie zna i nie rozumie. ”Szpital Pluszowego Misia” daje szansę, by to zmienić. Jeśli dziecko zrozumie, że do lekarza nie chodzi się za karę, lecz po pomoc, chętniej będzie współpracowało z doktorami.