Szanowni Państwo,

od dnia 13 czerwca w naszym przedszkolu i szkole rozpoczynamy akcję charytatywną „Pomóżmy Liliannie, Mai i Lence odzyskać dawne życie”.  Akcja wesprze  rodzinę z naszej społeczności lokalnej. Państwo Golimowscy mieszkają w Kowalach. W styczniu 2016 r. młody kierowca bez prawa jazdy wjechał czołowo w ich samochód, powodując ciężki wypadek, w którym najbardziej ucierpiała  półtoraroczna  Maja oraz pani Lilianna – jej mama, będąca w ciąży . Maja do dziś przebywa w szpitalu, straciła wzrok, nie mówi i doznała porażenia czterokończynowego. Pani Lilianna była w siódmym miesiącu ciąży. Lekarze musieli wykonać cesarskie cięcie, w wyniku którego przedwcześnie urodziła się maleńka Lenka. Kobieta miała uszkodzony kręgosłup, połamane kończyny, żebra, wycięto jej śledzionę.Pani Lilianna i pan Paweł wychowują cztery dziewczynki. Trzy z nich to ich rodzone córki, dla jednej są rodziną zastępczą. Od czasu wypadku pan Paweł nie pracuje, opiekuje się przebywającą w szpitalu Mają. Pani Lilianna przez dwa miesiące była przykuta do łóżka, teraz porusza się o kulach. Cała rodzina potrzebuje wsparcia i pomocy materialnej:

ZBIERAMY :
– pampersy firmy pampers, rozmiar 6 i 3
– mleko nan pro 4 i 2
– chusteczki
– proszek dla dzieci persil sensitive
– płyn do płukania dziecięcych ubranek
– butelki tommee tippee
– smoczki uspokajające lovi
– soczki , kaszki , deserki, obiadki
– body z krótkim i długim rękawem (rozmiar 110-116 lub długość plecków 50 cm)
– oliwki lub żele do masażu
– chemia gospodarcza

Rodzinę można również wesprzeć finansowo – puszka na ten cel znajduje się w sekretariacie szkoły. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane bezpośrednio poszkodowanej w wypadku rodzinie.

Liczymy jak zawsze na Państwa zaangażowanie w organizowane przez nas akcje charytatywne.