Organizacja nowego roku przedszklonego

Drodzy Rodzice oraz nasze nowe Przedszkolaki ☺

Witamy Was serdecznie w nowym roku przedszkolnym i zapraszamy do spotkania z waszymi nauczycielami kolegami i koleżankami. Startujemy 1 sierpnia 2017 roku a rodzicom przypominamy:

Przyprowadzanie dziecka do Przedszkola:

W pierwszej kolejności odnajdujecie Państwo w szatni podpisaną szafkę swojego dziecka i zostawiacie tam wyprawkę (tj. odzież zamienną, śpiworki do spania).
Po przebraniu dziecka i powitaniu przez nauczyciela dyżurującego podajecie nazwę grupy oraz imię i nazwisko swojej pociechy. Nauczyciel dyżurujący przygotuje specjalną opaskę z danymi dziecka. Opaski będą funkcjonowały przez pierwszy miesiąc do momentu aż wzajemnie się poznamy. Związane jest to przede wszystkim z kwestią bezpieczeństwa Państwa dzieci na terenie placówki.
Osoba dyżurująca odprowadzi dziecko do sali. W pierwszych dniach może jej towarzyszyć rodzic. Bardzo prosimy by pożegnania były krótkie. Przedłużające się pożegnania są nie tylko trudne dla rodzica i jego dziecka, ale również dla wszystkich obserwujących sytuację przedszkolaków. Zapewniamy, że nasi nauczyciele zaopiekują się Państwa dzieckiem i uczynią wszystko, by po procesie adaptacji nasze przedszkole stało się ich drugim domem. W sytuacji, gdy dziecko będzie bardzo przeżywało rozstanie z rodzicem na pewno poinformujemy Państwa o tym fakcie.

Odbiór dziecka z Przedszkola:
Odbiór dziecka z Przedszkola możliwy jest tylko przez rodziców lub osoby upoważnione (w sekretariacie dostępne są druki upoważnień) po okazaniu dokumentu tożsamości.
Bardzo prosimy posiadać przy sobie dowody osobiste i okazywać je na prośbę osoby dyżurującej. Odbiór dziecka z Przedszkola możliwy jest oczywiście w każdym momencie, jednak na początku proponujemy Państwu godziny 12.00 – 12.30 (dziecko jest już po obiadku, ale przed poobiednią drzemką) oraz 14.30 – 15.00 (zakończyła się poobiednia drzemka i dzieci są w trakcie podwieczorku).
W razie pytań lub trudności należy poprosić o pomoc pracownika Przedszkola.

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH