Ogólnopolski Program “Optymistyczne Przedszkole”

Dnia 8 września 2017 roku rozpoczęliśmy wielką przygodę  z Ogólnopolskim Programem „Optymistyczne Przedszkole” autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mirelli Nawrot.

Z tej okazji na uroczystej inauguracji z udziałem przedszkolaków, dyrekcji, nauczycieli i rodziców gościliśmy autorkę programu Panią Mirellę Nawrot.

Naszą uroczystość uświetnił występ grup przedszkolnych. Były tańce, piosenki i wiersze. Grupa „Aktywni Poszukiwacze” zatańczyła do piosenki „Kolorowe listki”. „Mali Badacze” zaśpiewali piosenkę „Kolorowe Kredki”. Prawa dziecka w wierszu  Marcina Brykczyńskiego pt. “O prawach dziecka” przypomniała nam grupa „Radosne Bystrzaki”. Grupa „Pogodni Myśliciele” zaprezentowała piosenkę “Pieski małe dwa” z towarzyszeniem instrumentarium Orff’a. Grupa „Szaleni Odkrywcy” przygotowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej “Kolory”. Na zakończenie części artystycznej grupa Naukowcy i Wynalazcy zatańczyła do muzyki Pharrella Williamsa “Happy”.

Po występach dzieci Dyrekcja Dwujęzycznego Przedszkola CET wraz z autorką programu „Optymistyczne Przedszkole” Panią Mirellą Nawrot odsłoniła  tablicę Optymistycznego Przedszkola.

Następnie Pani Mirella Nawrot wygłosiła wykład dla zgromadzonych rodziców na temat założeń Programu „Optymistyczne Przedszkole”.

Tęcza to symbol programu „Optymistyczne Przedszkole”.

Kolor czerwony – najcieplejszy, to wychowanie
Dzieci są życzliwe, uprzejme, zaradne.

Kolor pomarańczowy – inteligencje wielorakie
Przedszkole diagnozuje inteligencje dzieci.

Kolor żółty – sukces każdego dziecka
Przedszkole dostrzega sukcesy każdego dziecka.

Kolor zielony – coraz wyższy poziom umiejętności
Przedszkole umiejętnie ocenia osiągnięcia dzieci.

Kolor niebieski – optymistyczni rodzice
Przedszkole prowadzi Klub Rodziców.

Kolor granatowy – optymistyczny personel
Przedszkole dba o stały rozwój personelu.

Kolor fioletowy – promocja
Przedszkole prowadzi działania z zakresu promocji placówki.

 

Tego samego dnia popołudniu nauczyciele Dwujęzycznego Przedszkola CET uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Panią Mirellę Nawrot. Było to niezwykle inspirujące spotkanie.

Główną ideą programu jest przesłanie autorek: „Wierzymy, że nasze dzieci mogą stać się wspaniałymi ludźmi, niezależnymi, prawymi, szlachetnymi. Że będą zdolne do współpracy, uprzejme, szczere i współczujące. Że ich życie będzie bogate wewnętrznie. Wierzymy, że będą potrafiły dbać o swoje prawa, bronić własnych przekonań i otwarcie słuchać głosów innych ludzi. Że będą optymistami.”

Program skierowany jest do całej społeczności przedszkolnej, a więc dzieci, ich rodziców oraz całego personelu przedszkola. Wspólnie będziemy odkrywać świat optymistycznych kolorów.

Jesteśmy pewni , że dzięki realizacji tego programu każdemu dziecku stworzymy optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju w przyjaznym środowisku wspierającym je w drodze do sukcesu na miarę jego możliwości.

 

Ten dzień był dla nas wyjątkowy. To symboliczne przystąpienie do programu. Jednak to, co najważniejsze widoczne będzie w naszej codziennej pracy oraz w sercach i myślach naszych przedszkolaków – w ich radości i pozytywnym myśleniu.

 

 

 

 

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH