21.XI.- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (ang. World Hello Day)  

 

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach i ma wymiar, społeczny. W naszej placówce po raz czwarty będziemy wręczać przy tej okazji „ORDER UŚMIECHU” najbardziej uśmiechniętemu pracownikowi zdaniem Państwa i Waszych dzieci.

Dlatego już dziś zapraszamy do oddawania głosów. W holu przedszkola widoczne są skrzynki do których należy wrzucić karteczkę z imieniem nauczyciela. Gala wręczenia „ORDERU UŚMIECHU” odbędzie się w poniedziałek 21.XI. O godzinie 10.30 na sali gimnastycznej.

Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia”.

Pozdrawiamy serdecznie

 

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH