CIEKAWE ZAJĘCIA W SIERPNIU  

Sierpień upłynie nam pod znakiem Optymizmu – jesteśmy Optymistycznym przedszkolem, jesteśmy Optymistycznymi przedszkolakami, jesteśmy Optymistycznymi rodzicami

 

Tydzień 1 (1-3 sierpień) – Bezpieczni w przedszkolu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim !!! Podczas tego tygodnia dzieci poprzez różnorodne zabawy, bajki terapeutyczne oraz pogadanki będą poznawały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu.

Tydzień 2 ( 6-10 sierpień) – Magia uśmiechu

Uśmiech ma magiczną moc. Kiedy się uśmiechamy, czy śmiejemy- w naszym organizmie wydzielają się endorfiny- hormony szczęścia. Kiedy widzimy uśmiechniętą osobę, łatwiej nam się do niej uśmiechnąć i zamienić kilka słów. Ponad to w towarzystwie ludzi uśmiechniętych sami częściej się uśmiechamy. Ludzie optymistycznie nastawieni do życia są bardziej radośni i szczęśliwi.

Tydzień 3 (16-20 sierpień) – Pozytywne myślenie

Kluczową rolę w nauce optymizmu odgrywa to, w jaki sposób dorośli wyjaśniają dziecku otaczający je świat. Styl myślenia o rzeczywistości i tłumaczenia zdarzeń dzieci przejmują od najbliższych osób. Trzeba więc zadbać, aby był on optymistyczny. Co to znaczy? Przede wszystkim to, aby widzieć świat w jasnych barwach i zauważać, że porażki się zdarzają, lecz są tylko chwilowe.

Tydzień 4 (27-31 sierpień) – Gdzie schowało się szczęście?

Zawodnicy na miejsca. Przygotować się… Start! Szczęście jest podobne do grupy biegaczy oczekujących, aż sędzia da sygnał rozpoczęcia biegu. To eksplozja, która ma się wydarzyć. Poczucie szczęścia jest wrodzoną cechą każdego człowieka. Każde dziecko jest unikalne, obdarzone naturalną dumą i zadowolone z istnienia. Kiedy przygoda życia rozpoczyna się, wszystkie dzieci są ciekawe, kochające siebie, żądne przygód, spontaniczne, pełne zachwytu i miłości. To fundament, który my dorośli możemy wzmacniać lub osłabiać.

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH