DENTOBUS w Naszym Przedszkolu

Szanowni Państwo

W maju i czerwcu 2019r. w ramach profilaktyki stomatologicznej naszą placówkę odwiedzi DENTOBUS.  To nowocześnie wyposażony samochód w specjalistyczny sprzęt, w którym można w bardzo krótkim czasie postawić trafną diagnozę stomatologiczną i skierować Pacjenta do właściwego specjalisty. Z uwagi na to, że zadaniem Dentobusów jest nie tylko leczenie, ale także edukacja mocny nacisk stawiany jest przede wszystkim na przegląd zębów oraz instruktaż higieny jamy ustnej. Dzieci będą uczone, jak prawidłowo powinny dbać o swoje zęby. Wyniki przeglądu otrzymają Państwo po około tygodniu w formie pisemnej. Do wykonania przeglądu jamy ustnej dzieci potrzebna jest Państwa pisemna zgoda. Otrzymają ją Państwo od wychowawców. Prosimy o jej wypełnienie do dnia 13.05. O terminie przeglądu poinformują Państwa wychowawcy około 17.05.

Pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90% najmłodszych Pacjentów w Polsce! Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów, do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście. Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problemy z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14 % dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

Próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji.

Agnieszka Gardzielewska

Dyrektor ds. pedagogicznych Dwujęzycznego Przedszkola CET

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH