Informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice oraz nasze nowe Przedszkolaki 🙂

 

Przyprowadzanie dziecka do Przedszkola:

Po przyjściu do Przedszkola prosimy o odnalezienie szafki Państwa pociech w szatni. Szafki podpisane są imieniem i nazwiskiem dziecka. Należy przebrać dziecko oraz zostawić w niej wyprawkę, którą przynieśli Państwo do Przedszkola (tj. odzież zamienną, śpiworki do spania oraz szczoteczkę i pastę do zębów).

Następnie przy wejściu po podaniu nazwy grupy oraz imienia i nazwiska dziecka nauczyciel dyżurujący przygotuje dla Państwa pociech specjalna opaskę z imieniem i nazwiskiem dziecka. Opaski te będą przygotowywane przez pierwszy miesiąc do momentu aż wzajemnie się nie poznamy. Związane jest to również z kwestią bezpieczeństwa Państwa dzieci na terenie placówki.

Osoba dyżurująca odprowadzi dziecko do sali. W pierwszych dniach możliwe jest odprowadzenie przez Państwa dziecka, jednak bardzo prosimy by nie przedłużać pożegnania z dzieckiem. Zapewniamy, że nasi nauczyciele zaopiekują się Państwa dzieckiem i uczynią wszystko, co w ich mocy, by po trudnej adaptacji stało się ono ich drugim domem. Przedłużające się pożegnania są nie tylko trudne dla rodzica i jego dziecka, ale również dla przedszkolaków, które mają je już za sobą.

W sytuacji, gdy dziecko będzie bardzo przeżywało rozstanie z rodzicem na pewno poinformujemy Państwa o tym fakcie.

 

Odbiór dziecka z Przedszkola:

Odbiór dziecka z Przedszkola możliwy jest tylko przez rodziców lub osoby przez nich upoważnione do odbioru na specjalnym druku przedszkolnym po okazaniu dokumentu tożsamości.

Bardzo prosimy, aby również Państwo mieli przy sobie dowody osobiste oraz na prośbę osoby dyżurującej okazali je.

Odbiór dziecka z Przedszkola możliwy jest oczywiście w każdym momencie, jednak proponujemy Państwu godzinę 12.00 – 12.30 (dziecko jest już po obiadku, ale przed poobiednią drzemką) oraz po godzinie 14.30 (zakończyła się poobiednia drzemka, rozpoczyna się podwieczorek).

W razie pytań lub trudności należy poprosić o pomoc pracownika Przedszkola.

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH