Witamy po wakacjach

Serdecznie witamy wszystkich Przedszkolaków i Rodziców po wakacjach!

W tym miesiącu w naszym przedszkolu czekają na dzieci ciekawe zajęcia, mnóstwo zabawy, trochę wspomnień oraz rozmowy na bardzo poważne tematy,  dzięki którym nasi najmłodsi będą  mogli dostrzec i lepiej zrozumieć emocje innych.

Tematami przewodnimi w poszczególnych tygodniach  sierpnia będą:

Tydzień I:

Dbam o swoje bezpieczeństwo

Po powrocie z wakacji  nadszedł czas na przypomnienie dzieciom zasad obowiązujących w przedszkolu. A wszystko po to, by uświadomić naszym podopiecznym, że ich zachowanie ma wpływ na bezpieczeństwo całej społeczności przedszkolnej.

Tydzień II

Wspomnienia z wakacji

Wakacje to ulubiony czas wypoczynku i wesołej zabawy. To co z nich pozostało, to piękne wspomnienia. Dlatego w tym tygodniu nasze przedszkolaki wyruszą w podróż do krainy wakacyjnych wspomnień, pełnych słońca, wody, zapachu lasu i pięknych górskich widoków. Wszystkie wspomnienia zostaną utrwalone w ciekawych pracach plastycznych, które będzie można obejrzeć w galeriach poszczególnych grup.

Tydzień III

Garść radości szczypta złości – mnóstwo zabawnych ćwiczeń z uczuciami

Wszyscy odczuwamy emocje – wszyscy czasem złościmy się , smucimy, boimy, cieszymy, zazdrościmy, wstydzimy. Uczucia są dobre, normalne i pożyteczne. Mówią nam o naszych potrzebach, dają energię do działania, pomagają wycofać się, kiedy jest to słuszne. Ale niestety, nie zawsze wiemy, jak z nimi postępować. Dzięki zabawnym ćwiczeniom dzieci poznają różne uczucia, nauczą się rozpoznawać je u siebie oraz u innych osób oraz dowiedzą się w jaki sposób je okiełznać, by nie skrzywdzić nikogo.

Tydzień IV

Współpraca się opłaca

Umiejętność działania w grupie nie jest czymś oczywistym. Każdy z nas musiał się tego nauczyć w dzieciństwie. Różnorodne gry i zabawy  pomogą naszym dzieciom w przyjemny sposób nauczyć się dzielić zabawkami oraz współpracować z rówieśnikami. Dzieci poznają pojęcie „współpraca”, korzyści wynikające z współdziałania z innymi oraz sposoby rozwiązywania pojawiających się trudnych sytuacji.

Tydzień V

W świecie wartości

W ciągu tego tygodnia będziemy  rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, postaramy się zaszczepić w nich odpowiedzialność, szacunek, uczciwość czy odwagę, uczyć je optymizmu, umiłowania mądrości i piękna. Brzmi górnolotnie?  A my przy okazji będziemy się dobrze bawić.

Top
UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH