Ważna informacja

Szanowni Państwo,

w związku z informacją na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej o wydłużeniu zamknięcia placówek oświatowych do dnia 10.04.2020  już od czwartku 26.03.2020 rozpoczniemy nauczanie zdalne (na odległość).

Materiały do pracy z dziećmi będziemy przesyłali Państwu za pomocą aplikacji Class Dojo.

Class Dojo to bezpłatna aplikacja wzbogacona o elementy gamifikacji: awatary. Jest przyjazna i intuicyjna w obsłudze.

Zachęcam wszystkich Państwa do wypróbowania bezpłatnej aplikacji.

Jak to zrobić? Krótka instrukcja krok po kroku:

1. Nauczyciel zakłada grupę i dodaje dzieci.
  2. Nauczyciel wysyła zaproszenia drogą mailową do rodzica.
  3. Rodzice rejestrują się w aplikacji lub na www.classdojo.com wykorzystując indywidualny kod. Nauczyciel łączy grupę z rodzicami.
  4. Teraz można skonfigurować konto dziecka, dopasowywać swoje awatary i mieć dostęp.

Nauczyciele Dwujęzycznego Przedszkola CET w zakładce „Historia klasy” będą udostępniali pliki (filmiki, prezentacje, propozycje zabaw ruchowych, materiały dydaktyczne, pliki audio itp.). Dzięki temu pozostaniemy w stałym kontakcie, a Państwo będą mieli szansę w twórczy sposób zagospodarować czas dzieciom. To Państwo decydują kiedy i w jakim zakresie skorzystają z naszych propozycji.

W okresie przedszkolnym dzieci uczą się poprzez zabawę, doświadczanie i działanie. Takie też będą nasze propozycje. Prosimy o informacje zwrotne czy są one wystarczające, czy potrzebują Państwo więcej materiałów. Nasi nauczyciele są gotowi wesprzeć Państwa w tym zakresie. Proszę jednak pamiętać, że podstawą funkcjonowania dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa, a wiele umiejętności zdobywają podczas codziennych aktywności.

Prosimy o krótką informację zwrotną w postaci wiadomości tekstowej lub zdjęcia, czy dziecko miało możliwość wykonania zadań, czy nasze propozycje podobały się dziecku, czy zauważyli Państwo jakieś trudności.

Jednocześnie informujemy, że materiałów udostępnianych Państwu nie wolno rozpowszechniać (ze szczególnym uwzględnieniem materiałów z udziałem nauczycieli). Wszelkie rozpowszechnianie, dystrybucja, reprodukcja, kopiowanie, publikacja lub wykorzystanie tych wiadomości przez osobę inną niż adresat jest niedozwolone i może skutkować odpowiedzialnością.

W ramach motywowania dzieci do aktywności mogą one prowadzić rysunkowy pamiętnik, w którym mogą narysować swoje wspomnienia z danego dnia. Po powrocie do przedszkola będą mogły podzielić się swoimi wspomnieniami.

Będziemy również przesyłali Państwu propozycje „zadań – wyzwań”, a ich efekty umieścimy na naszym facebooku 🙂

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z wychowawcą (mailowy, telefoniczny, aplikacja Class dojo).

Mogą Państwo skorzystać również z konsultacji z logopedą i psychologiem. Specjaliści są do Państwa dyspozycji podczas dyżurów telefonicznych i poprzez kontakt mailowy.

Katarzyna Binkowska – logopeda tel. 668 055976; mail. k.binkowska@cet-edu.pl

dyżur: poniedziałek – piątek 9.00 – 15.00 oraz wtorek 8.00 – 9.00 i 15.00 – 18.00 (po wcześniejszym umówieniu)

Agnieszka Gardzielewska – psycholog tel. 502 607 107; mail. psycholog@cet-edu.pl
dyżur: poniedziałek – piątek w godzinach 14.30 – 16.30 (możliwa jest inna godzina po wcześniejszym umówieniu się).

Osobom objętym indywidualną opieką psychologiczno – pedagogiczną będziemy wysyłały materiały drogą mailową.

Kontakt telefoniczny z dyrektorem przedszkola ds. pedagogicznych p. Agnieszką Gardzielewską będzie możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 17.30 pod numerem telefonu
502 607 107.  Będę również dostępna mailowo (mail. psycholog@cet-edu.pl).

Kontakt z Sekretariatem tel. 505 650 500; mail. sekretariat@cet-edu.pl  w godzinach: 8.30 – 16.30.

Sekretariat jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00.

Jednocześnie informujemy Państwa, że budynek przedszkola jest zamknięty (nie ma możliwości odbioru jakichkolwiek rzeczy).

Z góry dziękujemy Państwu za pomoc. Z racji sytuacji, która dla nas wszystkich jest trudna i zaskakująca, to Państwo będą naszym łącznikiem z dziećmi. Do tej pory dzięki doskonałej współpracy rodziców i nauczycieli nasze przedsięwzięcia były doskonałą zabawą i nauką dla dzieci. Mamy nadzieję, że w tej sytuacji pomoże nam to w organizacji nauczania zdalnego w przedszkolu.

Jesteśmy otwarci na Państwa spostrzeżenia i sugestie. Prosimy o wyrozumiałość podczas pierwszych dni pracy z aplikacją Class dojo.

Zapraszamy do kontaktu.

Agnieszka Gardzielewska